Єгоза - спіральне колюче-стрічкове загородження

Основний постачальник єгози в Україні

Колючий дріт єгоза - це спіральний бар`єр безпеки (СББ) з АКЛ (Закл або АСКЛ). Витки загородження єгоза з`єднані в декількох місцях металевими скобами (клещівкамі) з дроту, смуги або скруток зі стрічки, дроту. Чим більше діаметр спіралі, тим більше необхідно скоб або скруток для додання жорсткої циліндричної форми ЄГОЗА. У різних джерелах СББ єгоза називають: Концертіна, Алігатор, Незабудка, Козачка... Іноді, єгозу плутають з путанкою і спіраллю Бруно.
Найбільш оптимальний колючий дріт єгоза за параметром ціна-якість це єгоза Козачка.

Егоза Егоза

Супутня продукція, яка є аналогом Єгози і додаткові засоби:

Плоска Егоза;

МББ (мобільний бар`єр безпеки);

Плоске загородження "Акація";

Шипи металеві плоскі;

Малопомітна перешкоду (МЗП або "путанка");

Монтаж єгози і встановлення кронштейнів

Колючий дріт Алебарда

Технічні характеристики.

Єгоза відповідає вимогам ТУ У 25.9-24911663-001:2015.

Єгоза АКЛ - армована колюча стрічка (діаметір серцевини 2,2-3,0 мм).
Єгоза АСКЛ - армована скручена колюча стрічка. Єгозу виробляють наступних діаметрів, мм: 400, 450, 500, 600, 900, 950, 1200. Під діаметром Єгози розуміють діаметр бухти в складеному (упакованому) стані. При монтажі діаметр Єгози зменшується залежно від величини натягу.

 


Від того скільки цинку на єгозі залежить скільки прослужить Ваша егоза. На відео нижче ви побачите як виглядає єгоза Козачка, монтаж якої було здійснено, приблизно, 6 років назад.


Скоби для Єгози

Витки колючого дроту Єгоза з`єднуються металевими скобами. Найдешевше і яке легко зрізати - це з`єднання витків колючого огородження Егоза за допомогою звичайної тонкої стрічки. Цей вид з`єднання використовують на низькоякісних видах Єгози з АСКЛ:

З`єднання витків стрічкою

Більш міцне з`єднання витків колюче-ріжучої огородження Єгоза здійснюється скобами з низьковуглецевої дроту, які теж досить легко розігнути звичайними плоскогубцями. За особливим замовленням, скоби загородження Єгоза можна зробити також з високовуглецевої дроту.

З`єднання витків дротяними скруткамиДротяна скоба

Найбільш сучасний вид з`єднання огорож з колючого дроту Єгоза - це оцинковані скоби шириною близько 10 мм і товщиною близько 1,5 мм:

Скоба з Хвостом ластівкиСкоба плоскаСкоба плоская на Єгозе КозачкаПлоска скоба на Єгозе НезабудкаПлоскі скоби

ПП "Метизи-94" Поставляє та рекомендує оцинковані скоби для Єгози з високовуглецевої сталі, хоча Ви можете вибрати варіант без скоби, але в такому випадку сенс установки загородження втрачається, оскільки пройти через таку перешкоду не становить проблеми.

Дріт для Єгози

Єгоза виготовляється з високовуглецевої дроту, яку хоч і можна, але досить складно подолати. Деякі виробники виготовляють Єгозу з низьковуглецевої дроту, яку можна перекусити звичайними кусачками або плоскогубцями. Такий виріб не виконує своїх функцій, тому ми не рекомендуємо купувати таку Єгозу, хоча вона і дешевше. Звичайно, дорого теж не завжди добре, але якщо Ви хочете, щоб бар`єр Егоза повністю виконував свої функції, то краще купити якісну огорожу, яка допоможе запобігти перетин периметра.

Установча довжина Єгози.

Якщо через правильно встановлену Єгозу перекинути настил і спробувати пройти по ньому, то витки зімкнуться з боків над ти хто намагається подолати Єгозу порушником і він не зможе вже звільнитися самостійно.
Українські виробники Єгози в абсолютній більшості випадків вказують у прайс-листах максимально можливу монтажну довжину. При розтягуванні Єгози на більшу відстань, що рекомендується виробниками, колючий дріт Єгоза втрачає дуже важливу властивість змикатися над зробленим за допомогою трапа або настилу з дощок, тілогрійки проходом.

Схема розтяжки Єгози

Також настановну довжину слід враховувати при розрахунку ціни дроту Єгоза. У залежності від того, наскільки Ви розтягнете бухту Єгози, настільки й буде різниця в ціні. Саме тому при покупці Єгози слід звертати увагу не тільки на ціну, але і на кількість витків у бухті. Нижче наведена формула розрахунку вартості погонного метра Єгози:
Ціна погонного метра Єгози = (ціна за бухту/кількість витків у бухті) * бажана кількість витків в 1 м.п.
Нижче на фотографії ми навели приклади установки 5-скобовой Єгози діаметром 600 мм.

Єгоза 5-скобовая при різній розтяжці

На верхньому фото показана Егоза, розтягнута на 7 витків на метр погонний, на нижньому показана максимальна розтяжка Єгози, при якій не буде деформації - 5 витків на м.п. При такій різниці в розтяжці Ви економите 32% вартості дроту Єгоза! Якщо ж Ви хочете ще більше зберегти кошти при купівлі Єгози, то Вам слід придивитися до 3-скобовой Егоза, оскільки її можна розтягнути до 3,3 витка на м.п. Нижче показано як буде виглядати Егоза при розтяжці (максимальної) 3,3 витка на м.п. (Верхнє фото) і 4,5 витка на м.п. (Нижнє фото). Єгоза 3-скобовая, розтягнута на 3,3 витка на м.п., дешевше Єгози 5-скобовой, розтяглася на 5 витків на м.п., ще на 43%!

Єгоза 3-х скобова

Упаковка Єгози.

Єгоза рідко поставляється без упаковки. В основному Егоза упакована в папір, скловолоконную тканину або у мішковину, що значно спрощує роботу з транспортування та монтажу.

Єгоза з АСКЛ в бухтікитайска єгоза в бухтіЄгоза з Китаю упакована в неткане полотно

Єгоза - інтелектуальна власність.

Єгоза - давно застосовується в Україні. Але деякі її частини запатентовані, і придбання Єгози у підприємств, які не мають відповідних ліцензійних угод може призвести до конфлікту з чинним законодавством про охорону інтелектуальної власності. ПП "Метизи-94" володіє правом першовикористання на продаж Єгози, а також патентом на спіральний бар`єр безпеки, тому купуючи Єгозу у нас Ви не ризикуєте, що в певний момент до Вас заявляться контролюючі органи та вилучать її, як ту Єгозу, яка була продана незаконно . Будь ласка, будьте уважні, коли купуєте Єгозу і вимагайте доказів, які підтверджують право продавати Єгозу (рішення суду, ліцензія, патент).

Монтаж єгози.

КронштейнНижче наводимо схеми монтажу з прямими і напівкруглими кронштейнами. Потрібно пам`ятати, що Єгозу значно важче подолати, якщо вона нахилена всередину території, що охороняється. Багато підприємств купують додатково дріт для натягування, або колючий дріт, яку використовують в якості направляючої для єгози.

 

Схема монтажу Єгози

Монтаж здійснюється за допомогою кронштейнів. Один з видів кронштейнів для єгози на фото. Він являє собою вигнуту порожню трубу, пофарбовану зовні атмосферостійка фарбою. Для того, щоб всередину труби не потрапляла вода кінці кронштейна сплюснені. На кінцях кронштейна для пророблені отвори для протягання натяжного дроту або для кріплення єгози.

 

Карта продажу єгози.

На карті продажу єгози ви побасите точні координати торгівельних точок, де ви можете придбати єгозу Козачка. Ім можете купити Єгозу в Здолбунові Рівенської області на вул. Фабричні, в Коломиї Івано-Франківської області на вул. Гетьмана Мазепи, в Ізмаїлі Одеської області на центральному ринку біля рибних рядів  на місці 1075, в Калуші, на вул. Петра Карая на паркані ви побачите встановлено єгозу Козачка, котру можете купити в торгівельні точці розташовані на огорожені єгозою території, в Києві, на Саперно-слобідському проїзді теж торгують нашою єгозою, в Кіровогрді вона є на вул Короленко, а в Кривому розі на вул. Орджонікідзе, в Северодонецьку Луганської області працює наш представник, і предстаник на міському ринку в Чорткові, Тернопільської області, на місці 219.
У Вінниці єгозу Казачка можна купити на вул. Привокзальній, а в Гайсині на вул, котра поки що називається Черврноармійська, в Дніпроджержинську на вул. Широка, а в Дніпропетровську в магазині сіток, в Житомиру на вулиці Сабурова і в Жовтих водах вона теж продається,


Все права принадлежат ЧП "Метизы-94". Копирование материалов сайта разрешается, если есть ссылка на www.egoza-k.com.ua